DONEBE Group s.r.o.

Jak žehlit

 

Jak vyžehlit košili

Rozepněte všechny knoflíčky. V závislosti na materiálu nastavte správnou teplotu. Pokud je bavlněná, použijte vysokou teplotu a hodně páry. U ostatních materiálů se řiďte pokyny na etiketě.

 

KROK 1: LÍMEČEK: Začněte rubovou stranou límce. Žehlete od středu, abyste se vyhnuli zmačkání. Otočte a opakujte postup i na lícové straně.

 

KROK 2: SEDLO A RAMENA: Zavěste rameno košile přes užší konec žehlicího prkna. Začněte od ramenního sedla (místo, kde se dotýká límec paže) a napněte ho přes konec žehlicího prkna a přežehlete směrem do středu zad. Posuňte sedlo tak, aby i jeho další nevyžehlená část byla napnutá přes okraj žehlicího prkna a opakujte stejný postup, až je celé sedlo hladce vyžehlené. Opakujte tento postup i na druhém rameni.

 

KROK 3: MANŽETY A RUKÁVY: Položte rukáv stranou s knoflíky či manžetovými dírkami nahoru. Napněte a vyžehlete nejdříve vnitřní stranu manžety, poté otočte a vyžehlete vnější stranu. Poté vyžehlete rukáv, začněte na straně s knoflíky a žehlete těsně k okraji bez švu. Opakujte tento postup i na druhém rukávu.

 

KROK 4: TĚLO: Nejprve vyžehlete přední části – natáhněte je přes konec žehlicího prkna. Poté vyžehlete zadní část. Dbejte na to, abyste nežehlili přes knoflíky, mohlo by je to zničit. Ideální je úzká špice žehličky. Jste-li hotovi, urovnejte límeček.

 

 

Jak vyžehlit kalhoty

KROK 1: KAPSY: Nejdříve otočte kalhoty naruby vyžehlete kapsy.

 

KROK 2: OBLAST PASU: Otočte kalhoty zpět na lícovou stranu. Zavěste pas kalhot přes užší konec žehlicího prkna. (Je-li materiál kalhot z jiného materiálu, než byly kapsy, nezapomeňte nastavit správnou teplotu). Během žehlení posouvejte pas kalhot dokola kolem žehlicího prkna. Kolem kapes žehlete opatrně, abyste nevytvořili nepříjemné „nažehleniny“.

 

KROK 3: NOHAVICE: Položte jednu nohavici přes druhou. Srovnejte švy. Vrchní nohavici odklopte. Vyžehlete vnitřní stranu nohavice směrem od paty k rozkroku. Otočte a vyžehlete i druhou stranu nohavice. Opakujte tento postup i pro druhou nohavici. Pro dosažení perfektně vyžehlených nohavic bez překladů žehlete těsně podél okraje nohavic, nikoliv přes okraje.

 

KROK 4: PUKY: Pro vytvoření překladů na přední straně nohavic, tzv. puků, přidržte žehličku kousek od nohavice a nasměrujte na okraj nohavice výpusť páry. Potom přežehlete, je-li to nutné, nohavici pokropte vodou.

Copyright © 2024 DONEBE Group s.r.o. | Kontakt | Obchodní podmínky